نرم افزار ورد word چیست و چه کاربردی دارد ؟

ورد یکی از نرم افزار های پرکاربرد است که از نوشتن یک تحقیق ساده تا نوشتن نامه های اداری و رسمی کاربرد دارد.ورد در نگاه اول یک نرم افزار ساده برای نوشتن متون است اما در واقع قابلیت فرمول نویسی، درج جدول، گزارش نویسی و… دارد. اولین مهارتی که اهمیت دارد برای فعالیت در محیط کار همین یادگیری نرم افزار ورد است .این نرم افزار از زیر مجموعه های نرم افزار Ofiice  است که  جزوی از مهارت های هفتگانه ICDL است.

نرم افزار ورد چیست؟

نرم افزار ورد word یا به عبارتی Microsoft office word یکی از مجموعه نرم افزارهای شرکت مایکروسافت آفیس می باشد. که به عنوان یک نرم افزار واژه پرداز بسیار قدرتمند برای تایپ و ویرایش و طراحی متون استفاده می شود. اما اگر بخواهیم تعریف این نرم‌افزار را به صورت ل犀利士 غوی بررسی کنیم ورد در زبان انگلیسی به معنای کلمه است.

علت انتخاب این نام برای نرم افزار این است که تمام ساختار نرم افزار با کلمات و ویرایش کلمات درگیر است.

ویژگی های ورد چیست ؟

یکی از مزایای ورد محیط ساده و کاربر پسند آن است چرا محیط این نرم افزار آنقدر ساده و در عین حال زیبا و حرفه ای است که هر کسی در مدت کوتاهی به راحتی می تواند نحوه کار با بخش های مختلف این نرم افزار را یاد بگیرد.

ابزار و امکانات متنوعی که این نرم افزار دارد می تواند تمام نیازهای شما را برای تایپ نامه ، کتاب ، مقاله و یا ویرایش متن برطرف کند. شما در این نرم افزار به راحتی می توانید انواع نامه ها را به سلیقه خودتان بنویسید.

به عنوان مثال می توانید برای نامه یک سر برگ و یک پا برگ اضافه و یا اطلاعات دلخواه خود را به سربرگ و یا پابرگ نامه اضافه کنید.

نرم افزار word تنها محدود به ایجاد فایل های متنی نمی باشد چرا که  شما در این نرم افزار به راحتی می توانید انواع اشکال و نمودار ها را رسم کنید. همچنین می توانید انواع جداول را در ورد رسم کنید و اطلاعات دلخواه خود را وارد جدول کنید.

کاربرد ورد چیست؟

زمانی که متن و جملات را در نرم افزار ورد تایپ می کنیم در صورتی که غلط های املایی و یا اشکالات دستور زبان وجود داشته باشد، می توانیم با استفاده از ورد آنها را تصحیح کنیم. برجسته کردن کلمات، شماره گذاری پاراگراف ها و یا شماره گذاری عنوان ها نیز از دیگر قابلیت های نرم افزار ورد است.

همچنین با استفاده از نرم افزار ورد می توان صفحات مختلف را نیز شماره گذاری کرد، تا در هنگام چاپ نیز هر صفحه شماره داشته باشد.

با استفاده از ورد می توانیم جدول های مختلف را طراحی کنیم و برای هر جدول به تعداد دلخواه ستون و یا ردیف قرار دهیم. ن

ابزار های کاربردی متفاوتی در نرم افزار ورد وجود دارد با استفاده از هر کدام می توانید متن خود را ویرایش ، فرمول نویسی ، قرار دادن کادر و … انجام دهید.

 

مدرک دوره WORD

دوره‌ آموزش ورد (Word) به شما مهارت‌های لازم از سطح مبتدی تا پیشرفته کار با ورد را پوشش داده به نحوی که شما با گذراندن این دوره می توانید:

  1. انجام ویراش متن و فونت ها
  2. درج و ترسیم جداول، تصاویر، اشکال، نمودارها و فرمول‌ها 
  3. انجام قالب‌بندی صفحات وشماره گذاری سربرگ‌ها، فوترها و شماره‌گذاری صفحات 
  4. طراحی فرم‌ها، پرسشنامه‌ها 

اگر علاقه مند به یادگیری ورد هستید با شرکت در کلاس های آکادمی رضوی می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید چرا که دوره ها منطبق بر بازار کار است .

پس از اتمام دوره با دریافت مدرک رسمی فنی و حرفه ای بدون هیچ هزینه به راحتی می توانید شروع به کار کرده و لذت ببرید.

 چرا آکادمی رضوی؟

آکادمی رضوی یکی از معتبرترین مراکز آموزشی در ایران است از جمله ویژگی های ان آموزشگاه :

  1. تجربه و تخصص: آکادمی رضوی با چندین سال تجربه در زمینه آموزش، دارای تیمی از اساتید مجرب و متخصص است که به شما مهارت‌های لازم را در زمینه‌های مختلف انتقال می‌دهند.

  2. محتوای کامل و جامع: آکادمی رضوی دوره‌های متنوعی را ارائه می‌دهد که شامل مباحث مختلف از مقدماتی تا پیشرفته می‌شوند. این محتواها با توجه به نیازهای دانش‌آموزان طراحی شده‌اند.

  3. محیط آموزشی مناسب: آکادمی رضوی دارای کلاس‌های مجهز و محیطی مناسب برای یادگیری است. 

  4. گواهی‌نامه‌های معتبر: پس از پایان دوره‌ها، آکادمی رضوی گواهی‌نامه‌های معتبر فنی و حرفه ای به دانش‌آموزان اعطا می‌کند که می‌تواند در مسیر حرفه‌ای‌تان مفید باشد.

  5. پشتیبانی و مشاوره: آکادمی رضوی برای دانش‌آموزان خود پشتیبانی و مشاوره فراهم می‌کند تا در مسیر یادگیری و شغلی‌شان موفقیت‌آمیز باشند.

برای ثبتنام و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02155742494 تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما