پاورپوینت (Powerpoint) چیست و چه کاربردی دارد؟

تا یک یا دو دهه پیش ارائه دادن یک مسئله حیاتی و ترسناک بود چرا که برای ارائه دادن مطالب علاوه بر تسلط نیازمند به حفظ آن مطالب هم بود .اما با گذشت زمان و به روی کار آمدن نرم افزار های ارائه مطلب مانند پاور پوینت کار کارمندان ، دانشجویان و بسیاری از افراد دیگر آسان تر شد چرا که دیگر نیازی به حفظ مطالب نبود و با قابلیت های استفاده از عناصر بصری تاثیر گذاری ارائه در جلسات افزایش یافت و تسلط ارائه دهنده به مطلب راحت شد.

پاورپوینت چیست؟

پاورپوینت برای ارائه محتوای متنی – بصری طراحی شده است. به کمک این نرم افزار می توانید اسلاید هایی با محتوای متن، عکس، ویدئو، نمودار، جدول و صدا آماده کنید. علاوه بر آن میتوانید جدول ها و نمودار ها را در شکل های مختلف در اسلاید های متفاوت قرار دهید. و برای متن ها و تصاویرک در اسلاید ها درج کرده اید انیمیشن های مختلف قرار دهید. همچنین برای تمام اسلاید ها می توان صدا گذاری کرد. این نرم افزار برای هر نوع ارائه ای مناسب می باشد. همچنین امروزه از این نرم افزار می توان در گوشی یا لپ تاپ نیز استفاده کرد.

پاورپوینت قابلیت ذخیره سازی در فرمت های مختلف ازجمله فرمت پی دی اف، عکس، ویدئو و …. را دارد.

امروزه در تمامی صنایع مختلف، از پاورپوینت و ویژگی هایش استفاده می شود و می توان این نرم افزار را به عنوان یکی از غول های صنعت گرافیک نام برد.

کاربرد پاورپوینت در تدریس

با تحول در شیوه آموزش در کشور های مختلف،اهمیت استفاده از شیوه های آموزش نوین در تمام مراکز آموزشی،شرکت ها و اداره ها دو چندان شده است. نرم افزار پاورپوینت مناسب ترین نرم افزار برای ارائه مطلب است. این نرم افزار یکی از محبوب ترین برنامه های آموزشی جهت تدریس در دانشگاه ها و مدارس است. استفاده هم زمان تصویر و صوت در یک ارائه ی آموزشی ، موجب درک بهتر سخنرانی ها و درس استاد را برای دانشجویان و دانش آموزان می شود.

مزایای استفاده از این نرم افزار

 • افزایش تجارب آموزش و یادگیری برای مدرس و یادگیرنده
 • تشویق و حمایت مدرسان به منظور ارایه درس به روش های حرفه ای و تخصصی
 • امکان تلفیق چند رسانه ای و ارایه آموزش اثر بخش
 • قابلیت استفاده مجدد فایل مربوطه برای همه دانشجویان و دانش آموزان
 • سهولت در امکان ویرایش و بازنگری مطالب آموزشی

نکات کاربردی

برای جلب توجه کاربران به ارائه مطلب شما، می توانید از قالب های مناسب برای طراحی اسلاید ها استفاده کنید. به جای استفاده از فونت های پیش فرض مانند  (Arial, Calibri, Tahoma, Cambria) ، از فونت های دیگری استفاده کنید.  برخی کاربران در پس زمینه کار موسیقی می گذارند. اما افراد حرفه ای اینکار را انجام نمی دهند، گذاشتن موسیقی در پس زمینه کار موجب عدم توجه به متن اسلاید ها می شود. برای استفاده از افکت ها و انیمیشن ها به سن مخاطب و موضوع ارائه دقت کنید. استفاده از افکت و انیمشن یا نوشتار چرخشی در مطالب علمی و فنی نشان از غیر حرفه ای بودن شماست.

نتیچه گیری:

آموزشگاه رضوی در دوره‌های ICDL را به صورت اقساطی و با شرایط ویژه ارائه می‌دهد! این دوره شامل 9 جلسه آموزشی در دو ترم است و هزینه هر ترم تنها 1,500,000 تومان می‌باشد.

چرا دوره ICDL آموزشگاه رضوی؟

 • پرداخت اقساطی: با امکان پرداخت اقساطی، دیگر نگران هزینه‌ها نباشید و به راحتی در دوره‌ها شرکت کنید.
 • مدرک معتبر: پس از اتمام دوره، مدرک معتبر ICDL دریافت کنید که در بازار کار بسیار ارزشمند است.
 • اساتید مجرب: با بهره‌گیری از اساتید حرفه‌ای و مجرب، مهارت‌های کامپیوتری خود را به بهترین شکل ممکن ارتقاء دهید.
 • فضای آموزشی مناسب: در محیطی دوستانه و مجهز به جدیدترین تکنولوژی‌ها، آموزش ببینید.

نحوه ثبت‌نام

 1. تماس با آموزشگاه: با شماره‌02155742494 تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری دریافت کنید.
 2. مشاوره رایگان: از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید و بهترین دوره را برای خود انتخاب کنید.
 3. ثبت‌نام آنلاین: به راحتی و در کمترین زمان ممکن، ثبت‌نام خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

فرصت را از دست ندهید!

همین حالا اقدام کنید و با شرکت در دوره‌های ICDL آموزشگاه رضوی، آینده شغلی خود را تضمین کنید. برای اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، با ما تماس بگیرید!

آیا آماده‌اید تا مهارت‌های جدیدی کسب کنید و در مسیر موفقیت قدم بردارید؟

در صورتی که تمایل به یادگیری مهارت فوق دارید می توانید در دوره های آموزشی مجتع آموزشی رضوی شرکت نمایید تا به صورت کامل به این نرم افزارها  مسلط شوید.

تماس با ما